Épített mosdó, mosdó építés, mosdó alakzat, mosdó burkolás
Épített mosdó
Épített vagy vásárolt fürdőszoba mosdó bútor legyen?
Mi a különbség épített és vásárolt fürdőszoba bútor között?
Mintha azt kérdeznénk mi a különbség egy alkalmi meg egy hétköznapi ruha között!
Sok családnak tetszene, ha a fürdőszoba szegletét egy épített bútor díszítené, ám úgy gondolják, hogy nem fér el, vagy az csak a gazdagok kiváltsága.
A mosó épített kivitelben olyan üde színfoltja a fürdőszobának, amit vétek lenne kihagyni. Az épített mosdópult olyan alkalmi ruha, amit másokon szembejönni, nem láthat soha sem. Egyedi megjelenése a fürdőszoba adottságaihoz igazítható. Minden kényelmi eszközzel felruházható, amit a vásárolt mosdó bútor is nyújthat.
Építés költsége, pedig nem haladja meg, míg tartósságát tekintve jóval felülmúlja a boltban vásárolt mosdó bútorét.
Csináltasson egyedileg épített, tartós mosdót!
Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a beépíthető mosdók. Köszönheti ezt a beépítés végtelen lehetőségeinek és a rakodási felület nagyságának is. Kialakításának formavilága igazi jelenséggé teszi a fürdőszoba mosdó bútort.
A különféle anyagból épített pult tetejének kivágott nyílására, felülről kell ráhelyezni, rögzíteni a mosdót.
A mosdópult tetejének anyaga készülhet bútorlapból, fából, üvegből, gránitból és egyre népszerűbb csempe burkolattal is.
A mosdó pult kialakításának variációinak, csak a képzelet szab határokat.
Mivel a mosdó pult tartós, igénybevételnek is kitehető elemekből épül, ezért elmondható hogy:
Sokkal hosszabb ideig élvezhetjük használatát, mint egy bútorlapból készült társáét.
Ráadásul még többe sem kerül, sőt kinézetre és használhatóságra is felül múlja bolti társát.
Ezen kívül esztétikailag fürdőszoba bútorként jelentős látványt is nyújt!
Építésével teljesen egyedi elképzelések is megvalósíthatók és bármilyen kiegészítő bútoralkatrésszel kombinálva, kényelmi funkciókat is beépíthetünk.
Fürdőszoba épített mosdó anyaga
Épített mosdó anyagaként több lehetőség közül válogathatunk, azonban a végső kinézetet a felhasznált alapanyagok befolyásolják!
Egyik lehetőség a jól alakítható ytong falazó elem, melyekből kicsit több időráfordítással, de szinte bármilyen alakzatot meg lehet építeni. Stabilitásukat tekintve kedvezőek, így valószínűleg emiatt is terjedt el leginkább ennek a felhasználása.
Amennyiben nagy távolságot kell áthidalni két tartóláb között, használhatunk áthidaló elemet, mely a stabilitást megfelelően biztosítja.
Erre fektethető az xps lemez, mely vastagsága elegendő 5cm
Egyetlen hátránya, hogy szemből nézve jelentősen megvastagszik az a felület, ami elől a homlokfalon látható.
Amennyiben a bútor arányainak rovására megy az áthidaló használata, akkor alkalmazhatunk az áthidalás megerősítésére, megfelelő átmérőjű beton vasat is:
Az építő lemezek megjelenésével a megjelenési formákat tekintve újabb lehetőségek kínálkoznak. Ezekkel a könnyű szerkezeti elemekkel készíthetünk komplett fürdőszoba bútort is. Senkit se tévesszen meg a könnyű szerkezet miatti stabilitás.
Amikor is elkészül, ezek a könnyű szerkezetek elnyerik végső szilárdágukat.
Ami épp megfelelő a fürdőszoba mosdó követelményeinek is.
Gyors kivitelezést biztosító építőlemezek, megkönnyítik az építés folyamatát.
Fürdőszoba épített mosdó alakzat
Milyen fürdőszoba mosdó alakzatot lehet megépíteni?
Nyugodt szívvel kijelenthetem, bátran lehet álmodozni az egyedi megjelenésű fürdőszoba épített mosdókon!
Érdemes is, mivel az épített mosdó jellegzetes bútor a fürdőszobában, így jelentősen befolyásolja a róla kialakított képet. Fürdőszoba felújítás alkalmával a helykihasználás miatt érdemes a rendelkezésre álló teret kitölteni. A mosdó pult önálló bútorként való építése mellett, polcokkal, szekrényekkel kombinálva egységes bútorzatot eredményez a fürdőszobában.
Lehet sarokba, két fal közé építeni.
Építhetünk íves, félkör alakú mosdópultot is.
Lényeg a jó helykihasználás, a mosdótálhoz való könnyű hozzáférés. Szerkezetileg merész ötleteket is megépíthetünk.
Tehát bátran szárnyaljon a fantázia,
hogy a fürdőszoba felújításkor igazi ékszerdobozzá váljon!
Fürdőszoba épített mosdó magassága
Milyen magasságú legyen a fürdőszoba mosdó pultépítés?
Vannak szabvány magasságok, amik iránymutatók a mosdópult építési magasságra. Mégis érdemes olyan magasságot választani, ami a saját magasságunkhoz igazodik.
A kényelemet mindig szem előtt tartva az átlag mosdópult magasság 85-90cm magasságban van. Ehhez a magassághoz érdemes a mosdó lefolyó rendszerét és a víz csatlakozási kiállásait a sarokszelepek magasságát hozzáigazítani. Különben toldásokat kell alkalmazni, a lefolyó vagy nem fog elférni vagy több fog látszani a kelleténél.
Két állásos épített mosdók:
Ismerős lehet sok családnak az olyan fürdőszoba jelenet, amikor tisztálkodásra várva, sorban állnak a családtagok az ajtó előtt.
A több mosdós fürdőszoba pultok igazán jól funkcionálnak a rohanó világunkban, főleg ha népes a család, és egyszerre szeretne túl lenni ébredéskor a mosakodáson!
Épített mosdó különlegesség
Kis alapterületű fürdőszoba felújítás alkalmával készült ez az épített mosdó. Az adott területet maximálisan kihasználva, építő lemez segítségével a mosdó testének íves formát adtunk, majd vízszigetelve és mozaik burkolattal ellátva kapta meg a végső formát. Új tulajdonosa látványában gyönyörködhet nap-mint nap, amint belép a fürdőszoba helységbe!
Helytakarékos mosdó építési mód:
A mosdó épített mérete csökkenthető, így a mosdó tál normál mérettel sem foglal nagy helyet, biztosítva a kényelmes kézmosási lehetőséget.
Burkoló lappal kialakított épített mosdó
Az épített zuhanyzóhoz hasonlóan a mosdó tál is készíthető burkoló lapokkal!